• Program „Laboratoria Przyszłości”

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dzięki której nasza szkoła została doposażona w szereg pomocy edukacyjnych stwarzających możliwość uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć oraz rozwijanie zainteresowań uczniów.

Pomoce te znajdują już zastosowanie podczas zajęć świetlicowych, edukacyjnych, plastycznych oraz przy organizacji różnych imprez organizowanych w szkole.Podczas zajęć świetlicowych prym wiodą klocki edukacyjne, pozwalające na konstruowanie budowli oraz maszyn, które się poruszają. Dzięki nim uczniowie uczą się kodowania, konstruowania, doskonalą swoje umiejętności manualne, rozwijają wyobraźnię a przy tym wspaniale się bawią.Nowy sprzęt znalazł również zastosowanie podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie wykorzystując miksery, gofrownice i opiekacze przygotowali pyszne i kolorowe smakołyki.W ostatnim czasie na zajęciach artystycznych pozyskany sprzęt wykorzystywany był do wykonywania ozdób wielkanocnych, dzięki czemu wszyscy małymi krokami weszliśmy w atmosferę zbliżających się świąt.

Obserwując zaangażowanie dzieci w realizację swoich planów i przedsięwzięć oraz ich uśmiech na twarzach po osiągnięciu zamierzonego celu wierzymy, że nowe umiejętności przez nich zdobyte dzięki temu programowi, będą procentować w przyszłości.

Opracowała: Magdalena Latała

Fotogaleria: Alicja Kosmala, Izabela Pocheć

• V GMINNY FESTIWAL TALENTÓW PRZEDSZKOLNYCH

• Tegoroczny V Gminny Festiwal Talentów Przedszkolnych odbył się pod hasłem: „ Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”.

Niedziela Palmowa to szósta niedziela Wielkiego Postu, nazywana inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym – Wielki Tydzień. Jest to czas nie tylko oczekiwania i nadziei ale również wspaniała okazja, aby ofiarować innym pomoc i otworzyć swoje serca. Dlatego już po raz drugi, poprzez nasz konkurs została wsparta  akcja charytatywna tym razem na leczenie małej Małgosi.  Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudzanie inwencji twórczej oraz zacieśnianie więzi rodzinnych i pokoleniowych. Odzew uczestników był bardzo duży. W konkursie wzięły udział wszystkie Przedszkola z terenu Gminy Pawłów, za co z całego serca dziękujemy. Jury konkursowe w składzie:  p. Ewa Schmalenberg, p. Izabela Pocheć oraz p. Alicja Kosmala miało niezwykle trudne zadanie  wyłonienia zwycięzców. Po długich obradach i burzliwych dyskusjach wyłoniono  ex aequo po trzech laureatów na trzy miejsca konkursowe. Wyniki przedstawiały się następująco:

Miejsce I: Patryk Dudek ( PSP Rzepin), Adam Karpiński (PSP Dąbrowa), Antonina Dyk (PSP Szerzawy).

Miejsce II: Blanka Pulut ( PSP Jadowniki), Lena Błędzińska (PSP Chybice), Kornelia Grzejszczyk (PSP Pawłów).

Miejsce III: Aleksandra Jędrzejczyk (PSP Łomno), Laura Majzner (PSP Radkowice), Emilia Chudak ( PSP Godów).

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu składamy gratulacje i podziękowania. Wszystkie prace zostały wystawione na kiermasz. Każdy kto zrobił palemkę lub ją nabył miał swój udział w wyścigu o zdrowie Małgosi Borowiec.

W tym miejscu w imieniu Rodziców Małgosi, pani dyrektor PSP w Dąbrowie – Agnieszki Nieckuli, organizatorów konkursu p. Agnieszki Pocheć i p. Anny Garbacz kierujemy serdeczne podziękowania w stronę nauczycieli oraz rodziców, za pełną zaangażowania pracę z dziećmi i otwarte serca na pomoc drugiemu człowiekowi.

Wszystkim przedszkolakom z terenu Gminy Pawłów oraz ich rodzinom życzymy zdrowych, spokojnych, przepełnionych miłością i nadzieją na lepsze jutro Świąt Wielkanocnych.

Opracowała: Agnieszka Pocheć

Fot. Anna Garbacz

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Wiosna to najpiękniejsza pora roku. 21 marca jest dniem wyjątkowym- to przecież pierwszy Dzień Wiosny, dlatego uczniowie z klasy 0 spędzili ten dzień  wyjątkowo atrakcyjnie. W klasie przygotowaliśmy sobie zdrowe i wiosenne śniadanie – było wesoło oraz kolorowo. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami manualnymi, tworząc wiosenne obrazki.Następnie obejrzeliśmy film o tym skąd wziął się zwyczaj związany z Marzanną, na czym on polega i co oznacza. Przygotowaliśmy wspólnie naszą Marzannę. Kolejnym punktem programu było udanie się na plac szkolny i spalenie Marzanny , aby ostatecznie w ten sposób pożegnać zimę. Następnie szukaliśmy pierwszych wiosennych kwiatów i innych oznak wiosny wokół naszej szkoły.Uczniowie udowodnili, że pierwszy dzień wiosny może być okazją do wspólnej zabawy.

Opracowała: Urszula Zięba

• Woda cenniejsza niż złoto

• Bez wody jesteśmy w stanie przeżyć od czterech do siedmiu dni, a dzieci nawet krócej. Bez niej nie istniejemy, a zaledwie 1 % wszystkich zasobów na świecie nadaje się do spożycia, wykorzystania w produkcji czy rolnictwie. Woda to nasze największe dobro, najcenniejszy zasób naszej planety. Musimy więc odpowiednio troszczyć się o nią. Światowy Dzień Wody to okazja do tego, aby o tym nam wszystkim przypomnieć. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach świetlicowych dotyczących tej tematyki. Przypomniały sobie jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Obejrzały film „Woda wokół nas” mówiący o znaczeniu wody dla naszego organizmu, o możliwości jej oczyszczania. Wesoły bohater Woduch przedstawiał oglądającym tę problematykę. Dzieci wykonały rysunki kropli wody. Konieczność dbałości o zasoby wodne naszej planety została poruszona także na spotkaniach z wychowawcami. Ułatwiły to pomoce, które zostały zakupione z rezerwy budżetowej i posłużyły doposażeniu pracowni przyrodniczych. Dzięki nim zajęcia stają się bardziej atrakcyjne, a młodzi ludzie będą pamiętali o naszym „błękitnym złocie”.

Izabela Pocheć

• Nagłówek